Заява Наукової Ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»
рус   |   eng
Найти
Вход   Регистрация
Помощь |  RSS |  Подписка
Новости региона Читальный зал
  Мировые новости Наша деятельность
  Комментарии и анализ
   Мониторинг ксенофобии Контакты
    Наиболее важные новости

     Комментарии и анализ

     Заява Наукової Ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»

     Заява Наукової Ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»

     13.05.2020, Холокост

     Наукова Рада Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» була створена у 2016–2017 роках, і ми радо прийняли запрошення підтримати розвиток цього важливого міжнародного проєкту. 

     Усі наступні роки Наукова Рада працювала плідно і у тісній співпраці з керівництвом Меморіального центру, передусім надаючи історіографічні поради щодо історії та контексту масових вбивств у Бабиному Яру у період 1941–1943 років. Головним напрямом нашої роботи до 2019 року була дискусія щодо концепції та написання «Базового історичного наративу». Завданням цього документа було надати концентроване наукове знання розвитку подій задля створення постійної експозиції. 

     Ми висловлюємо подяку доктору Карелу Беркгофу за його фахове та віддане служіння на чолі Наукової Ради у цей період. У жовтні-листопаді 2019 року у проєкті Меморіального центру відбулися масштабні зміни. Ми дуже шкодуємо, що Карел Беркгоф не знайшов можливості продовжити роботу з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр».

     З метою обговорення ситуації, Наукова Рада Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» провела засідання 4 травня 2020 року. Ми вітаємо створення двох науково-дослідних інститутів Меморіального центру: Інституту дослідження території та ландшафту пам’яті Бабиного Яру та Інституту історії Голокосту в Україні та Східній Європі. Як зазначено у прес-релізі, опублікованому на офіційному веб-сайті Меморіального центру, це – дві незалежні інституції, які тісно співпрацюватимуть з Науковою Радою Меморіального центру. Ми хочемо підтвердити, що робота Меморіального центру у напрямку історичних досліджень продовжується та посилюється.

     Нещодавня публікація у медіа імовірного проєкту нової художньої концепції майбутнього музею викликала занепокоєння членів Наукової Ради. У відповідь на це ми отримали запевнення керівництва Меморіального центру у тому, що проєкти згідно з новою художньою концепцією, презентація яких очікується у середині червня 2020 року, а повна нова художня концепція стане предметом ретельного аналізу та контролю з боку Наглядової Ради Меморіального центру та незалежних експертів і буде презентована офіційно до кінця поточного року.

     Наукова Рада розуміє, що історична та художня складові Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» діятимуть незалежно, і що художня творчість не матиме визначального впливу на зміст проєкту у частині історичного наративу.

     У ході нашої зустрічі ми дійшли згоди у необхідності оцінки нової художньої концепції членами Наукової Ради, українськими та міжнародними кураторами і експертами-музейниками у сфері Голокосту та інших масових злочинів. Ми також очікуємо, що нова концепція буде обговорена публічно і що Наглядова Рада візьме до уваги результати такої оцінки, громадського обговорення та думку Наукової Ради перед остаточним затвердженням.

     Зі свого боку, ми залишаємось відданими ідеї реалізації проєкту, який відповідатиме найвищим академічним стандартам та ретельно опрацьованим кращим міжнародним музейним практикам.

     Члени Наукової Ради:

     Андрій Руккас – директор Інституту історії Голокосту в Україні і Східній Європі, кандидат історичних наук, доцент, автор курсів з історії Голокосту та історії геноцидів, науковий керівник Центру досліджень геноцидів і масових репресій.

     Андрій Уманський – науковий співробітник Інституту кримінального права і кримінального судочинства Кельнського університету.

     Вікторія Хітерер – ад'юнкт-професор історії та директор Конференції з Голокосту і Геноциду в Університеті Міллерсвілл, Пенсільванія.

     Владислав Гриневич – директор Інституту дослідження території та ландшафту пам’яті Бабиного Яру, дослідник історії Другої світової війни і політики пам’яті, автор і редактор багатьох наукових праць, у тому числі знакової монографії «Бабин Яр. Історія і пам'ять» (видавництво «Дух і Літера», 2016).

     Діана Думітру – доцент кафедри історії та соціальних наук, Державний педагогічний університет імені Іона Крянге, Молдова.

     Кай Струве – науковий співробітник Інституту історії Галле-Віттенбергського університету імені Мартіна Лютера.

     Кирило Феферман – старший викладач кафедри єврейської спадщини Аріельського університету.

     Мартін Дін – колишній старший історик Служби столичної поліції, відділ військових злочинів.

     Олександр Круглов – старший радник BYHMC з історичних питань, науковий керівник Українського інституту вивчення Голокосту.

     facebook.com

     Наверх

      
     Бельгия планирует прекратить охранять синагоги в Антверпене
     26.05.2020, Евреи и общество
     Давид Битан назначен главой комиссии Кнессета по алие и абсорбции
     26.05.2020, Репатриация
     Израильский инстаграм-сериал о Холокосте удостоен премии «Вебби»
     25.05.2020, Культура
     Начался судебный процесс над премьер-министром Биньямином Нетаниягу
     25.05.2020, Израиль
     Президент Израиля поздравил старейшую праведницу народов мира
     22.05.2020, Холокост
     Еврейская община Аргентины возмущена решением выпустить банкноту с портретом сторонника нацистов
     22.05.2020, Евреи и общество
     Сефардам продлили срок для получения гражданства Испании
     22.05.2020, Евреи и общество
     День Иерусалима – 2020: столица Израиля в цифрах
     22.05.2020, Израиль
     Евросоюз осудил угрозы иранского аятоллы в адрес Израиля
     22.05.2020, Международные организации
     24 мая состоится открытие проекта «Yiddish Song Forum: Step Forverts»  – Форум песни на идиш: Этапы развития»
     21.05.2020, Культура
     Все новости rss