Відображення теми Голокосту в діючих підручниках загальноосвітніх навчальних закладах України
рус   |   eng
Найти
Вход   Регистрация
Помощь |  RSS |  Подписка
Новости региона Читальный зал
  Мировые новости
  Наша деятельность
  Комментарии и анализ
   Мониторинг ксенофобии Контакты
    Наиболее важные новости
     Программа «Толерантность — уроки Холокоста» | «Истоки толерантности» | Программа «Мемориализация мест массовых захоронений» | Программа «Развитие» | Программа «Солидарность с Израилем» | Программа «Духовное возрождение» | Программа «Диалог цивилизаций» | Программа «Мониторинг антисемитизма и ксенофобии» | Программа «Открытие Израиля»

     Відображення теми Голокосту в діючих підручниках загальноосвітніх навчальних закладах України

      

     Новітня історія України. 11 клас.
     Київ. «Ґенеза»2007 Ф.Турченко, П.Панченко, С.Тимченко

     …Гітлерівський план «Ост» передбачав перетворення України на колоніальну країну…Місцеве населення, в тому числі українці, росіяни, євреї та інші. підлягали витісненню і навіть фізичному винищенню… протягом 103 тижнів окупації кожного вівторка і п’ятниці у Бабиному яру у Києві розстрілювали людей різних національностей, переважно євреїв. Свій «Бабин Яр» був у кожному великому місті України. Всього в перші місяці окупації жертвами нацистів стали 850 тис. євреїв. …
     А всього в Україні було вбито і замучено 3,9 млн. цивільного населення, понад 1,3 млн. військовополонених, 150 концтаборів, влаштованих в Україні перетворились у страхітливі «фабрики смерті». Найбільшими серед них були Львівський , Славутський, Житомирський, Уманський, Камянець - Подільський, Володимиро-Волинський, Кіровоградський, Сирецький і Дарницький (в києві)концтабори. С.20-21
     Новітня історія України. 11 клас.
     Київ «Видавництво А.С.К.» 2007 Н.Гупан, О.Пометун, Г.Фрейман Розділ теми 3 «Окупаційний режим і розгортання руху Опору в Україні» має назву - Концтабори і масове знищення людей, голок ост.
     …На окупованій території України діяло 180 концентраційних таборів….порушуючи міжнародні конвенції, гітлерівці перетворили концентраційних табори на «фабрики смерті» В Яновському (Львів) було знищено 200 тис. Осіб, у Дарницькому (Київ) 130 тис.. Хорольському (Полтавська обл..)-53 тис. осіб. Всього в Україні фашисти знищили1,5 млн. військовополонених. До концентраційних таборів потрапляли не тільки військовополонені, а й цивільні особи. Це були насамперед радянські керівники, комуністи, ті, хто чинив опір окупаційному режиму, а також представники «расово неповноцінних народів» (євреї, цигани та інші)….Особливу увагу окупанти приділяли систематичному і планомірному знищенню єврейського населення. Ця політика дістала назву - голокост ( у перекладі з давньогрецької - «знищення вогнем», «жертвопринесення»). Після приходу до влади гітлерівці проголосили, що кожен єврей –ворог Німеччини… в Україні масові вбивства євреїв почались у Житомирі….
     С. 30-31 ( далі подається детальна інформація про Бабий Яр: 29-30 вересня 1941, 33 731 вбитий єврей; гетто, їх розміщення на теренах України, внутрішнє життя мешканців гетто, приклади приниження євреїв, становище українців, які були дотичні до євреїв, спогади очевидців (уривок з документа), уривок з профашистської газети «Одеська правда» за 1941р.)


     Всесвітня історія. 11 клас.
     Київ «Ґенеза» 2006 Ю.Бураков. Г.Кипаренко, С. Мовчан

     …Претенденти на світове панування, виходячи з расових теорій, проголошували про встановлення «нового порядку», суть якого зводилась до ліквідації всіляких прав людини та демократичних свобод, до грубого насильства і безправ’я, геноциду щодо «неповноцінних народів» - словян, євреїв, циган…. Для знищення «неповноцінних народів» створювались спеціальні концтабори, найбільшими з яких були Освенцім, Майданек, Тремблінка, Дахау, Бухенвальд. У них під час війни перебувало до 18 млн осіб-військовополонених, учасників руху опору різних національностей, депортованих та інших жертв нацизму. В січні 1942 р. було затверджено план фізичного винищення всіх євреїв з окупованих країн Європи у концтаборах, на важких фізичних роботах і у газових камерах. Ця нацистська політика отримала назву «голок ост».
     С.18. Є фото. Фашисти зганяють євреїв у гетто.

      

     Всесвітня історія. 11 клас.
     Київ «Видавництво А.С.К.» 2004 Т.Ладиченко

     …Слово Голокост означає катастрофу або знищення єврейського народу в роки другої світової війни. «Новий порядок передбачав здійснення особливої расової політики, жертвами якої стали євреї, цигани, а затим і словянське населення Східної Європи. У 1942 р. керівництво Німеччини винесло рішення про початок фізичного знищення всіх євреїв у Європі. По всій території запрацювали «фабрики смерті»- концентраційні табори. Найбільшими з яких були Освенцим (із травня 1940р. по січень 1945р. було знищено понад 4 млн осіб),Майданек (знайшли свою смерть 1,5 млн в’язнів) Треблінка на території Польщу; Дахау, Бухенвальд, Заксенхаузен і Равнсбрюк у Німеччині; Маутгаузен в Австрії. Там були ув’язнені військовополонені, цивільне населення, учасники руху Опору. Загалом у концтаборах опинилися 18 млн осіб, із яких 12 млн було знищено, 6 млн із них становили євреї. Тільки в Бабиному яру окупанти знищили 195 тис осіб, 150тис. з яких були євреями…. Всього на окупованій території колишнього Радянського союзу, за підрахунками доктора Арада, колишнього директора інституту памяті жертв нацизму й героїв Опору Яд Ва-Шем в Ізраїлі, перед війною проживало 2.75-2,9 млн євреїв. Після закінчення війни в живих залишилось кілька десятків тисяч. Тільки в Україні загинуло 1,4 млн євреїв. На сьогодні відомо 248 місць їх масового знищення…. Серед них були видатні вчені, духовні особи, уславлені лікарі, юристи, діячі мистецтва, які збагатили науку і культуру не тільки свого народу, а й усієї Європи.
     С. 39-40. (Подається свідчення колишнього в’язня концтабору Треблінка, побудованого спеціально для знищення виключно євреїв, про масові страти у газових камерах)


     Всесвітня історія. 11 клас.
     Київ «А.С.К.» 1999 Я.Бердичевський, Т.Ладиченко, І.Щупак

     С.41-42 Інформація ідентична інформації з підручника Т. Ладиченко. Свідчення колишнього в’язня концтабору Треблінка, подається в самому тексті, а не виділено в окремий документ.
     Нарис історії України
     Фомування модерної української нації ХІХ-ХХ століття
     Київ «Ґенеза» 2000 Я.Грицак …Найгіршим було становище євреїв і циган, яких чекало поголовне знищення. Ще до початку війни з Радянським Союзом поліція і служба безпеки утворили спеціальні поліцейські загони - айнзацгрупи. Кожна група складалась з 4-5 айнзацкоманд (або зондеркоманд), чисельність яких коливалась від 500 до 1000 чол. Ці порівняно не чисельні групи фахових убивць спромоглися за перші 6 місяців війни знищити трохи не 500 000 чол., насамперед євреїв, а також українців, росіян, білорусів, циган та ін….Після захоплення Києва у Бабиному Яру лише за два дні (29 ф 30 вересня 1941р.) було розстріляно 33.7 тис. Євреїв. Розстріли у Бабиному яру набули регулярного характеру (вони провадилися щовівторка і щоп’ятниці….
     С.228-229

     Підготувала Н.Голосова, асоціація «Нова Доба»

      

      
     ЕК: Всплеск антисемитизма напоминает самые мрачные времена
     05.11.2023, Антисемитизм
     Президент Герцог призвал людей всего мира зажечь свечу в память об убитых и павших
     05.11.2023, Израиль
     Израиль объявил Северный Кавказ зоной максимальной угрозы и призвал граждан немедленно покинуть регион.
     01.11.2023, Мир и Израиль
     Генассамблея ООН призвала Израиль к прекращению огня в Газе - результаты голосования
     29.10.2023, Международные организации
     Опубликованы уточненные данные по иностранным гражданам, убитым или пропавшим без вести в результате атаки ХАМАСа
     18.10.2023, Израиль
     Исторический визит Байдена в Израиль
     18.10.2023, Мир и Израиль
     Посол Украины в Израиле и украинские дипломаты сдали кровь для бойцов ЦАХАЛа и раненых
     12.10.2023, Мир и Израиль
     Шестой день войны в Израиле
     12.10.2023, Израиль
     МИД Украины опубликовал данные о погибших и раненых гражданах в результате нападения террористов ХАМАСа в Израиле
     11.10.2023, Мир и Израиль
     Десятки иностранцев убиты или похищены боевиками ХАМАС
     09.10.2023, Израиль
     Все новости rss